0

راهنمای اندازه گیری بدن برای خرید اینترنتی لباس مجلسی

بازدید 153

یکی از پر اهمیت ترین بخش های خرید اینترنتی ،روش اندازه گیری درست سایز لباس می باشد.شانزلیزه این امکان را به وجود آورده که شما را را هنمایی کند در انتخاب لباس مناسب با سایز خودتان.
شما می توانید در هنگام خرید لباس از فروشگاه اینترنتی شانزلیزه از جدول راهنمای سایز که در آلبوم محصول درج شده است استفاده نمایید.(اندازه های داخل آلبوم محصولات بر اساس نصف یک دور کامل لباس می باشد.)
نکات پر اهمیتی که برای اندازه گیری صحیح باید رعایت شوند

نکات اولیه برای اندازه گیری صحیح:

از موارد مهم برای نحوه اندازه گیری مناسب لباس می توان به مواردی مثل پوشیدن لباس جذب ،پوشیدن لباس زیر مناسب برای آن لباس،بستن یک نوار باریک در کمر جایی که وقتی دست ها را آویزان می کنید در امتداد بدن در نقطه مقابل آرنج قرار بگیرد می توان اشاره کرد و همچنین در حین اندازه گیری مهم است که انگشتتان زیر متر قرار نگیرد.

دور گردن:

برای اندازه گیری دور گردن ،دور نقطه ای که گردن به بالا تنه می رسد از قسمت گودی گردن را اندازه گیری نمایید.

دور سینه:

در طرز اندازه گیری دور سینه ،متر از پشت کمر و زیر بغل به جلو در برجسته ترین نقطه سینه حلقه می کنیم به طوری که سینه فشرده نشود و متر چرخش مختصری داشته باشد.

دور کمر:

متر را روی نواری که بسته اید بگذارید که معمولا از گودی کمر می گذرد توجه کنید که متر نباید خیلی محکم دور کمر حلقه کرده باشید بلکه باید مقداری آزاد باشد .معمولا در بانوان در فاصله ۱۸ تا۲۰ سانتی متری بالای باسن می باشد .

دور باسن:

در حالی که پاهایتان در کنار هم قرار دارد،دور برآمده ترین قسمت باسن خود را اندازه گیری نمایید.(طرز اندازه گیری دقیق دور باسن در افرادی که شکم دارند به این نحو است که متر را از پشت دور باسن حلقه می کنیم از قسمت جلو انقدر متر را جلو می اوریم که متر در راستای شکم قرار بگیرد.)

قدلباس:

قد لباس بستگی به مدل انتخابی شما دارد اما به طور کل به این صورت است که از استخوان برآمده گردن تا بلندی مورد نظر اندازه می گیریم.

قد شلوار و دامن:

طرز صحیح اندازه گیری قد شلوار و دامن به این صورت است که از خطی که کمر شلوار و دامن مورد نظر قرار می گیرد تا بلندی مورد نظرمان اندازه می گیریم.

قد فاق:

فاق شلوار به قسمتی می گویند که از خط کمر تا خط باسن امتداد دارد،روش راحت تر برای اندازه گیری فاق شلوار به این روش است که روی یک صندلی سفت بنشینید و پشت خود را کاملا صاف نگه دارید و سپس خط کمر خود را در نظر گرفته و ارتفاع آن را از سطح صندلی اندازه گیری کنید این اندازه فاق شلوار را نشان می دهد.

درز توی پا:

ابتدای متر را زیر فاق قرار داده و تا غوزک داخلی پا اندازه گیری کنید.

دور ران:

دور برآمده ترین قسمت ران را اندازه گیری نمایید.

قد آستین:

فاصله اتصال دست به سرشانه تا روی مچ

در صورتی که اندازه گیری که انجام داده اید با سایز های استاندارد تفاوت زیادی داشت دقت کنید که آیا واقعا لباس های سایز استاندارد در بدن شما چنین تفاوتی را دارد یا خیر در غیر این صورت احتمالا اندازه گیری شما نیاز به اصلاح دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *